הרשמה   |   שאלות תשובות
 
 

ביחד ולחוד - עצמאות בזוגיות

עצמאות בזוגיות היא גורם חשוב בהצלחת השותפות. בדרך כלל קשה למצוא אותה אצל זוגות טריים הצמודים זה לזו באובססיביות ונוהגים לעשות הכל יחד. במאמר זה נבהיר מה מקור התלות וכיצד נבנית או נקנית העצמאות. זה יכול לקרות בפרק א' או לגלוש במקרים מסוימים אל פרק ב', אבל בכל מקרה כשזה עובד נכון - זו חגיגה של עצמאות!

מאת: מערכת פרק ב'   |   18:07 2010 / 02 / 03
מבוא - הדרך מתלות לעצמאות

עצמאות בזוגיות אינה נולדת מאליה - היא נרכשת עם הזמן. לפעמים תהליך הרכישה מתרחש במסגרת זוגיות קיימת שממשיכה לפרוח, ולפעמים הוא נרכש בדרך הקשה מפרק א' אל פרק ב'. עצמאות בזוגיות היא לא "אישיו" פשוט - צריך לדעת איך לבנות אותה, איך להתנתק מהתלות הראשונית והבלתי נמנעת ברוב המקרים, איך לקיים אותה מתוך הבנה ואיך לדעת לקבל אותה גם אצל בן הזוג. בקיצור, לא חשוב מתי היא מתקיימת, בפרק א' או פרק ב' - בכל מקרה העצמאות הינה פרק חשוב בהלכות הזוגיות!


פרק א' - עושים הכל יחד... עד ההתנתקות!

כל מי שהתחתן פעם מכיר את זה - את הסגידה לביחד! היא מתחילה עוד לפני הנישואין והיא מגיעה לשיאה בחודשים הראשונים אחרי החתונה. בני הזוג המאוהבים והבלתי נפרדים ולו לרגע, עושים הכל יחד - הכל!!! היא מחכה לו כדי לאכול יחד, הוא משנה את סדר היום כדי לעשות איתה קניות, היא לא זזה ממנו כשהוא מודד בגדים בחנות, והוא מצטרף אליה לפגישת המחזור.... כן, כן, אין הפרדה, האופוריה חוגגת, והמתמטיקה עוברת מהפך - 1+1 = 1 ! האמת היא שאפילו אין את מי להאשים בתלות המושלמת הזאת. בני זוג שמתחילים לבנות זוגיות בונים הכל יחד - הדירה הראשונה, הקריירה שרק מתחילה, הילד הראשון, קבוצת החברים המשותפת ועוד ועוד. מטבע הדברים, הכל נעשה בשיתוף מלא. אך לא לעולם חוסן! בסופו של דבר כשהתלות מופרזת היא הופכת למטרד וכל אחד מחפש את העצמאות שלו. לפעמים המעבר מתלות לעצמאות מתרחש בדרך טבעית שלא פוגעת ביחסים, ולפעמים הוא כרוך בקשיים ומשברים שמובילים להכרזה על... התנתקות!


פרק ב' - שנינו ביחד וכל אחד לחוד

ברוכים הבאים לפרק חדש בחיים - פרק ב'. נא לשנן את הכללים ולא לפסוח על הכלל החשוב: שמרו על עצמאות בתוך הזוגיות! בני זוג מגיעים לזוגיות של פרק ב' ממקום אחר, עם תובנות אחרות, עם מטענים אחרים, ובעיקר - עם חיים משלהם שכבר נבנו וגובשו. הם לא מגיעים עם "תנופת בנייה" כי הם כבר בנו "בניין" אחד או שניים בחייהם. לכל אחד יש כבר קריירה משלו, ילדים משלו, חברים משלו, חסכונות משלו ותחביבים משלו. פרק ב' מזמן זוגיות שונה - פחות תלותית, יותר בוגרת, אבל בהחלט - גם מורכבת! כי להיות ביחד אבל לתת זה לזה את המרחב האישי - זו אמנות בזוגיות. זה דורש חשיבה פתוחה ותמרון חכם. צריך לדעת איפה עובר הגבול בין הביחד ללחוד. ואפשר גם לבנות דברים חדשים יחד - אבל אחרת, עם תובנות חדשות'.


סיכום - חג העצמאות

בפרק א' או פרק ב' של זוגיות - העצמאות של כל אחד מבני הזוג חשובה ותורמת מאוד לשותפות. היא מאפשרת לכל צד להתפתח כאינדיווידואל ולהביא אל מערכת היחסים את הייחוד שלו. במה מתבטאת העצמאות בזוגיות? כיצד היא משתקפת? או במילים אחרות: איך חוגגים עצמאות בזוגיות?
עצמאות משמע - לצאת עם חברים מפורומים שונים גם בלי בן/בת הזוג.
עצמאות זה אומר - היכולת לכלכל את עצמך ללא הסתמכות על בן זוגך.
עצמאות זו המיומנות להיצמד מבלי להידבק ולחבק בלי לחנוק.
עצמאות זה גם החופש להתייעץ עם בן הזוג אך לעשות את ההחלטה בעצמך.
עצמאות בזוגיות משתקפת בעוד תחומים רבים ובכולם היא יכולה לתפקד כגורם ממנף. היא עשויה ליצור הרבה הערכה בין בני הזוג, כבוד הדדי לזמן ולעיסוקים של כל אחד, התחשבות בצרכים האישיים של כל אחד, וכן - גם טיפה געגועים זה לזו והרבה אהבה. כי ככה זה, כשחוגגים עצמאות כמו שצריך - תמיד יש גם זיקוקים!!!


 
הכרויות
 
 
אהבה
 
 
רומנטיקה
 
 
זוגיות
 
 
BodyReset - להתאהב בעצמך מחדש
הגיע הזמן שלך לפגוש את עצמך בדרך חדשה: רזה יותר, בריאה ומאוזנת יותר. בעזרת שיטת BodyReset ניתן (אהבה)
 
יש לנו שותפים לזוגיות
פרק ב' מזמן לבני הזוג זוגיות שהיא שותפות רבת משתתפים - ילדים, משפחה, חברים, הרגלים. בני הזוג (זוגיות)
 
הגבר הרומנטי - פתאום זה עובד עליי
שנים חייתי בלי רומנטיקה וזה לא היה חסר לי... עד שיונתן נכנס לחיי, ואז הבנתי כמה יש (רומנטיקה)
 
איך התגברתי על הפחד להכיר
לא חשוב כמה דייטים היו לך בחיים - אם הדייט האחרון היה לפני עשרים שנה, היכוני לפחד (הכרויות)


הרשמה   |   שאלות תשובות   |   פניה למערכת   |   תקנון

הכרויות   |   אהבה   |   רומנטיקה   |   זוגיות